Truffle Lite Sıkça Sorulan Sorular

 

1.Her biri 6Mbps downlink hızında olan 4 DSL hattım var, sonra internet load balancerı konumlandırıp kurdum, Truffle Lite dosyaları nasıl bir hızla indirir?

Truffle Lite,  WAN portlarına bağlanır ve dosya indirmeleri 4x6=24Mbps olacak şekilde  4 DSL hattın hepsini birleştirir.  Truffle Lite 95 Mbps’a kadar verim sağlayabilir.

 

2.Truffle Lite kaç tane LAN arayüzünü destekler?

Standart model Truffle Lite, 2 ethernet tabanlı ve 2 usb tabanlı (kablosuz veri kartları için) WAN portlarına sahiptir. Opsiyonel olarak 1 ya da 2 adet ethernet tabanlı WAN portları ekleyebilirsiniz. Böylece Truffle Lite 4 ethernet tabanlı WAN ve 2 usb  tabanlı WAN portlara sahip olur. Truffle Lite’da local ağa bağlanmak için 2 port switch bulunur.

 

3.Truffle Lite ne çeşit adresleri destekler?

Truffle Lite, sizin ISP’niziden DHCP, PPPoE ve statik Ipv4 adreslerine izin verir. Truffle Lite web tabanlı yönetim arayüzü üzerinden yapılandırılabilir. Statik bir adres olması durumunda, Truffle Lite LAN portu bir switch’e bağlanabilir ve switch’e bağlı cihazlar, internetten kendilerine statik olarak atanmış IP adresleri üzerinden ele alınabilir. Buna rağmen Truffle Lite, her internet erişim hattı üzerinde dinamik IP adres almak için DHCP kullanır.

 

4.Truffle Lite port yönlendirmeyi destekler mi?

Evet. Port yönlendirme web tanablı arayüz üzerinden konfigüre edilebilir.

 

5.Truffle Lite, router, switch ve firewall gibi LAN ekipmanlarım ile uygun şekilde mi tasarlanmıştır?

Evet. Truffle Lite üzerindeki herhangi bir LAN arayüzü sadece tek bir internet erişim hattı ile mevcut bir LAN konfigürasyonunda sadece bir DSL modem veya kablo modem üzerindeki ethernet portu yerini alır.

 

6.Truffle Lite internet load balancer kullanmak için ISP’den herhangi birşey temin etmeme gerek var mı?

Hayır. Truffle Lite, herhangi bir özel yazılım, donanım veya ISPlerden konfigürasyon gerektirmeyen tek başına bir üründür. Gereken tek şey DSL veya kablolu medem kullanılarak elde edilen gibi standart bir genişbant internet erişimi servisi elde edilmesidir. 

 

7.LAN arayüzü üzerinde Truffle Lite DHCP servisi sunar mı?

DHCP server standart olarak sağlanır fakat kapalıdır veya LAN üzerinde statik olarak yapılandırılmış cihazlar ile çakışma olmayacak şekilde belirli bir aralığı kullanarak yapılandırır.

 

8.Truffle Lite kurulumu için mevcut network ayarlarımı tekrar konfigüre etmem gerekir mi?

Hayır. Truffle Lite, mevcut ofis veri ağının ihtiyaçlarında değişiklik gerektirmediği için bir “pass-through” kurulumunu destekler. Firewall ayarları değiştirilmez veya pass-through mod ile IP adreslerinin tekrar tanımlanması gereklidir.  Pass-through mod internet için tek bir WAN bağlantısı olan mevcut local ofis networküne uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Pass-through modda Truffle Lite, eski WAN modem ve eski firewall/gateway router arasındaki hatta kurulur. Truffle Lite web tabanlı BBNA Yönetim Arayüzü ile eski WAN modemin IP adresi  ve eski firewall/gateway router IP adresi girilerek konfigüre edilir. Ayrıca WAN modemler ihtiyaç duyulan gelişmiş performans ve güvenilirlik için Truffle cihazına  takılabilir ve otomatik olarak ofisteki eski veri networküne uyum sağlayabilir.

 

9.Truffle Lite genişbant bonding yanısıra inbound DNS load-balancing de sağlar mı?

Evet.

 

10.Truffle Lite cihazım ile “Genişbant Bonding Servis” aboneliği gerekir mi?

Hayır. Bütün Truffle cihazları, aylık Genişbant Bonding Servisi gerektirmeden uplink ve plmayan http trafiği için http downlink bonding ve load balancing sağlar.  Genişbant Bonding Servisi buna rağmenuplink ve downlinkteki bütün protokoller için bonding yapabilen ek bonding kapasitesini sağlar.

 

11.Truffle Lite kaç kullanıcıyı destekler?

Truffle Lite ev ofisleri ve küçük ofisler için 25 kullanıcıya kadar tavsiye edilir. Daha büyük ofis uygulamaları için Truffle tavsiye edilir.

 

12.Truffle Lite internet failover yapar mı?

Evet. Truffle Lite internet failoverın çeşitli seviyelerine sahiptir. Örneğin eğer bir dosya indiriliyorsa ve bağlatılardan birisi başarısız olduysa Truffle Lite internet bağlatısını otomatik olarak failover yaptığından beri bu kesinti uygulamadan korunacaktır. İnternet failoverdan yalnızca 3G/4G kablosuz kartları yararlandırabilirsiniz.

Bülten