Truffle Sıkça Sorulan Sorular

 

1.Her biri 6Mbps downlink ve 768Kbps uplink hızında olan 6 DSL hattım var, sonra Truffle’ı konumlandırıp kurdum, WAN birleştirmesinden sonra internet bağlantımın hızı nasıl olacak?

Truffle 3 modda çalışabilir:

a) İnternet üzerinden VLL server lisansına sahip başka bir Truffle cihazına peered olunduğu zaman, Truffle 6 DSL hattın hızında uplink ve downlink sağlar, yani 36Mbps downlink ve 4.6Mbps uplink hızında.

 

b) Opsiyonel olarak Genişbant Bonding Servisi üzerinden,  Truffle toplam 6 DSL hattın hızında uplink ve downlink sağlar, yani 36Mbps downlink ve 4.6Mbps uplink hızında.

 

c) Eğer Truffle, VLL server modülü ile başka bir Truffle cihazına peered olamıyorsa veya Genişbant Bonding Servisi yoksa, Truffle standalone modda çalışır. Standalone modda bütün http downlink trafiği bond edilir (yani dosya indirmeler 36Mbps hızında olur). Trafik akıllı load balancing’in bütün tipleri için oturum tabanlı bir oturum üzerinden trafiği dağıtır ve bu nedenle bir tek http olmayan oturum veya bir tek upload oturumu hızı, DSL hatlarının biri ile limitlenir, yani 768Kbps.

 

2.Truffle kaç tane LAN arayüzünü destekler?

İki. İki local cihazdan daha fazlasına birleştirilmiş internet sağlamak için router veya switch’in uplink portu Truffle cihazına bağlanabilir. Local cihazlar, kablosuz erişim için bir kablosuz router eklenerek router veya switch’e takılabilir.

 

3.Truffle ne çeşit adresleri destekler?

Truffle, sizin ISP’niziden DHCP, PPPoE ve statik Ipv4 adreslerine izin verir. Truffle web tabanlı yönetim arayüzü üzerinden yapılandırılabilir. Statik bir adres olması durumunda, Truffle LAN portu bir switch’e bağlanabilir ve switch’e bağlı cihazlar, internetten kendilerine statik olarak atanmış IP adresleri üzerinden ele alınabilir. Buna rağmen Truffle, her internet erişim hattı üzerinde dinamik IP adres almak için DHCP kullanır.

 

4.Truffle port yönlendirmeyi destekler mi?

Evet. Port yönlendirme web tanablı arayüz üzerinden konfigüre edilebilir.

 

5.Truffle, router, switch ve firewall gibi LAN ekipmanlarım ile uygun şekilde mi tasarlanmıştır?

Evet. Truffle üzerindeki herhangi bir LAN arayüzü sadece tek bir internet erişim hattı ile mevcut bir LAN konfigürasyonunda sadece bir DSL modem veya kablo modem üzerindeki ethernet portu yerini alır.

 

6.Truffle kullanmak için ISP’den herhangi birşey temin etmeme gerek var mı?

Hayır. Truffle, herhangi bir özel yazılım, donanım veya ISPlerden konfigürasyon gerektirmeyen tek başına bir üründür. Gereken tek şey DSL veya kablolu medem kullanılarak elde edilen gibi standart bir genişbant internet erişimi servisi elde edilmesidir. Örneğin ADSL bonding için Truffle,  ISPlerinizden herhangi bir konfigürasyon gerektirmeden bir DSL bonding router olarak çalışır.

 

7.LAN arayüzü üzerinde Truffle DHCP servisi sunar mı?

DHCP server standart olarak sağlanır fakat kapalıdır veya LAN üzerinde statik olarak yapılandırılmış cihazlar ile çakışma olmayacak şekilde belirli bir aralığı kullanarak yapılandırır.

 

8.Truffle kurulumu için mevcut network ayarlarımı tekrar konfigüre etmem gerekir mi?

Hayır. Truffle, mevcut ofis veri ağının ihtiyaçlarında değişiklik gerektirmediği için bir “pass-through” kurulumunu destekler. Firewall ayarları değiştirilmez veya pass-through mod ile IP adreslerinin tekrar tanımlanması gereklidir.  Pass-through mod internet için tek bir WAN bağlantısı olan mevcut local ofis networküne uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Pass-through modda Truffle, eski WAN modem ve eski firewall/gateway router arasındaki hatta kurulur. Truffle web tabanlı BBNA Yönetim Arayüzü ile eski WAN modemin IP adresi  ve eski firewall/gateway router IP adresi girilerek konfigüre edilir. Ayrıca WAN modemler ihtiyaç duyulan gelişmiş performans ve güvenilirlik için Truffle cihazına  takılabilir ve otomatik olarak ofisteki eski veri networküne uyum sağlayabilir.

 

9.Truffle genişbant bonding yanısıra inbound DNS load-balancing de sağlar mı?

Evet.

 

10.Truffle cihazım ile “Genişbant Bonding Servis” aboneliği gerekir mi?

Hayır. Bütün Truffle cihazları, aylık Genişbant Bonding Servisi gerektirmeden uplink ve plmayan http trafiği için http downlink bonding ve load balancing sağlar.  Genişbant Bonding Servisi buna rağmenuplink ve downlinkteki bütün protokoller için bonding yapabilen ek bonding kapasitesini sağlar.

 

11.Truffle kaç kullanıcıyı destekler?

Bu Truffle modeline bağlıdır. Truffle 200’e kadar çalışanı olan ofisleri destekler. Truffle performance pack add-on modülü ile 2000’e kadar çalışanları destekler. 2000’in üzerinde çalışan bulunan ofislerde özel çözümler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

12.Load balancing router nedir?

Load balancing router,  WAN hat birleştirme kapasitelerini sağlayan bir WAN birleştirme routerıdır. Eski load balancing routerları, Mushroom Networks paket boyutunda birleştirme yaptığından Genişbant Bonding load balancerlarına kadar oturum parçalı birleştirme yaparlar. Bu nedenle daha yüksek hız, güvenilirlik ve performans sağlar.

 

13.Truffle bir load balancing router mıdır?

Evet. Truffle, WAN birleştirme teknolojisi ile paket parçalı bond yapabilen bir load balancing routerdır.

Bülten