StreamerPRO Sıkça Sorulan Sorular

1.Teleporter ve Streamer PRO arasındaki fark nedir?

Teleporter, yayıncılar için haber toplama gibi canlı video uygulamaları için bir cihazdır. TelePorter, ropörtajlar gibi etkileşimi desteklediği çok düşük gecikme ile bir merkez ofise canlı stream yapmak için idealdir. Teleporter,  aynı zamanda yayın kalitesinde video sağlayan bir donanım tabanlı video kodlayıcıdır ve SDI, HDMI’ı veya analog video girişi  kameradan direk olarak takabilirsiniz.

 

Streamer PRO ise webte canlı streaming video yayını için idealdir.  Streamer PRO, kameradan (TelePorter gibi) video girişine izin verir ve istediğiniz bir video sunucu (veya CDN) için stream yapar.

 

2.Streamer PRO hangi bit hızını ve video kalitesini destekler?

Streamer PRO, kullanılabilir bantgenişliğini bond ve optimize eder. Video bit hızı saniyede megabite yükselebilir veya bit hızı saniyede yüz kilobit çift kadar düşük olabilir.  Streamer PRO, mevcut toplam bant genişliği yeterli olduğu sürece yüksek kalitede ve gerçek zamanlı kesintisiz bir görüntü sağlayacaktır. 

 

3.Streamer PRO  ile kaç tane kartı bond edebilirim? Farklı taşıyıcıları bond edebilir miyim?

Streamer 4 veya 6 (Streamer PRO HD) hücresel karta kadar bonding işlemini destekler ve evet, herhangi bir ülkede farklı taşıyıcılardan usb hücresel kartı bond edebilirsiniz.

 

4.Streamer PRO ne çeşit video girişlerini destekler?

Streamer PRO, modele bağlı olarak, s-video, kompozit, HDMI, SD-SDI veya herhangi bir kameradan HD-SDI video girişi kabul eder. Streamer PRO, Streamer işlevselliğini içerir ve aynı zamanda bir ethernet portu ile kodlanmış video kabul edebilir. Flash Media, Encoder TriCaster, Wirecast, dokunmatik ekran gibi çeşitli video kodlayıcılar  ve video switcherler desteklenmektedir.Bu konuda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

5.Streamer ile hangi CDNler stream edilebilir?

Herhangi bir CDN. İstediğiniz bir CDN ve canlı video streaming yayını için Streamer PRO kullanılabilir.

 

6.Streamer taşınabilir midir?

Streamer PRO’yu Anton Bauer veya IDX V-montaj arayüzü üzerinden doğrudan kameraya ekleyebilirsiniz ve Anton Bauer veya IDX bataryası ile kameranın güç ihtiyacını sağlayabilirsiniz.

 

7.Streamer veya stream yaparak Tricaster’e bağlanabilir miyim?

Streamer PRO doğrudan kameraya takılmak için tasarlanmış olsa da, aynı zamanda Streamer PRO üzerindeki ethernet bağlantı noktasını kullanınabilirsiniz. Bilgisayardaki flash media canlı kodlayıcı veya wirecast gibi diğer benzer türü video swicherler de desteklenmektedir.

 

8.Bir kablo bağlantım var.  Daha güvenilir ve yüksek bant genişliği için birkaç hücresel kablosuz veri kartı ile bond edebilir miyim?

Evet. Opsiyonel olan “usb-ethernet çevirici” kiti ile ethernet tabanlı WAN portları üzerinden usb portlarına çevirebilirsiniz ve herhangi bir kablo internet bağlantısını takarak bond edebilirsiniz.

 

9.Streamer PRO’yu kameraya doğrudan bağlamak istemezsem sırtçantasını kullanabilir miyim?

Evet. Streamer PRO opsiyonel olarak sırt çantasına sahiptir.

Bülten