Streamer Sıkça Sorulan Sorular

1.Teleporter ve Streamer arasındaki fark nedir?

Teleporter, yayıncılar için haber toplama gibi canlı video uygulamaları için bir cihazdır. TelePorter, ropörtajlar gibi etkileşimi desteklediği çok düşük gecikme ile bir merkez ofise canlı stream yapmak için idealdir. Teleporter,  aynı zamanda yayın kalitesinde video sağlayan bir donanım tabanlı video kodlayıcıdır ve SDI, HDMI’ı veya analog video girişi  kameradan direk olarak takabilirsiniz.

 

Streamer ise webte video streamm için idealdir.  Web sitesinde canlı video stream tercih ettiğiniz zaman kendi kodlayıcınızı ve CDN’nizi kullanabilirsiniz. Streamer, kodlayıcı/video-switcher’den bir ethernet bağlantısı üzerinden kodlamaya izin verir.

 

2.Streamer hangi bit hızını ve video kalitesini destekler?

Streamer, kullanılabilir bantgenişliğini bond ve optimize eder. Video bit hızı saniyede megabite yükselebilir veya bit hızı saniyede yüz kilobit çift kadar düşük olabilir.  Streamer, mevcut toplam bant genişliği yeterli olduğu sürece kesintisiz bir görüntü sağlayacaktır. Ayrıca aynı anda Streamer ile çoklu video streams yapabilirsiniz. 

 

3.Streamer ile kaç tane kartı bond edebilirim? Farklı taşıyıcıları bond edebilir miyim?

Streamer 4 hücresel karta kadar bonding işlemini destekler ve evet, herhangi bir ülkede farklı taşıyıcılardan usb hücresel kartı bond edebilirsiniz.

 

4.Streamer ne çeşit video girişlerini destekler?

Streamer ethernet portu üzerinden kodlanmış videoyu kabul eder. Çeşitli video kodlayıcılar ve video switcherlar Flash Media Live Encoder, Tricaster, Wirecast, Touchscreen ve daha birçok eklentiyi destekler. Bu konuda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

5.Streamer ile hangi CDNler stream edilebilir?

Herhangi bir CDN. İstediğiniz bir web sitesinde canlı video stream için Streamer kullanılabilir.

 

6.Streamer taşınabilir midir?

Streamer, 0.6 kg ağırlığında ultra hafiftir ve bir ele sığacak büyüklüktedir. Streamer 12V DC güç kaynağı ile çalıştırılabilir veya şarj edilebilir batarya paketi kullanılabilir.

 

7.Streamer veya stream yaparak Tricaster’e bağlanabilir miyim?

Evet. Bilgisayardaki flash media canlı kodlayıcı veya wirecast gibi ortam encoder canlı veya dizüstü Wirecast.Diğer benzer türü video swicherler de  desteklenmektedir. Mevcut sistemin ile yapığın gibi web için video stream yapabilirsin.

 

8.Streamer kullanmak için mevcut streaming ayatlarımda bir konfigürasyon yapmam gerekir mi?

Hayır. Streamer, mevcut video streaming iş-akış ı ile tamamen transparan bir şekilde çalışır. Streamer kablo bağlantılsının yerini alır.

 

9.Bir kablo bağlantım var.  Daha güvenilir ve yüksek bant genişliği için birkaç hücresel kablosuz veri kartı ile bond edebilir miyim?

Evet. Opsiyonel olan “usb-ethernet çevirici” kiti ile ethernet tabanlı WAN portları üzerinden usb portlarına çevirebilirsiniz ve herhangi bir kablo internet bağlantısını takarak bond edebilirsiniz.

Bülten