Portabella BBNA141 Sıkça Sorulan Sorular

 

1.3G bonding router Portabella ile video stream yapabilir miyim?

Hayır. Tek başına portabella video akışı için gerekli olan ek modüller olmadan video akışı izin vermez. Teleporter canlı video streaming  için anahtar teslimi bir çözümdür. TelePorter canlı video streaming ve yayın uygulamaları için idealdir. Webcasting için lütfen Streamer çözümünü tercih ediniz.

 

2.Bonding dışında merkez ofis ve mobil ofis arasında iletişim için Portabella mobil ofis internet trafiğini hızlandıracak mı?

Evet. Portabella hızlandırılmış internet trafiği için downlink tabanlı bütün HTTP trafiğini bond eder . Portabella aynı zamanda mobil lokasyon için bond edilmiş hızı sağlamak için merkez ofiste bütün internet trafiğini Bonding Proxy Cihazına doğru akıtmak için yapılandırılabilir. Bu da 3G bonding kullanılarak mümkün olan en hızlı internet erişimi sağlar.

 

3.Her biri 1Mbps downlink hızı ve 250Kbps upload hızı ile 4 hücresel veri modemim var, sonra benim merkez ofisime ve mobil lokasyondaki Portabella’ya Bonding Proxy Cihazı’nı konumlandırdım, dosyaları nasıl hızda download/upload yapabilirim?

Portabella, mobil lokasyonlarda 4 hücresel veri kartları 4x250Kbps=1000Kbps upload ve 4x1Mbps=4Mbps download olarak çok hızlı ve güvenilir taşınabilir internet erişimi sağlar. Portabella, özgün 3G bonding teknolojisi ile 35Mbps’a kadar birleştirme verimi sağlayabilir.

 

4.Portabella BBNA kaç adet hücresel/kablosuz arayüzü destekler?

Portabella’da 4 adet dahili usb portu vardır.

 

5.Portabella BBNA ne çeşit adresleri destekler?

BBNA, sizin ISP’niziden DHCP, PPPoE ve statik Ipv4 adreslerine izin verir.  PortabellaBBNA web tabanlı yönetim arayüzü üzerinden yapılandırılabilir. Statik bir adres olması durumunda, PortabellaBBNA LAN portu bir switch’e bağlanabilir ve switch’e bağlı cihazlar, internetten kendilerine statik olarak atanmış IP adresleri üzerinden ele alınabilir. Buna rağmen PortabellaBBNA, her internet erişim hattı üzerinde dinamik IP adres almak için DHCP kullanır.

 

6.Portabella BBNA, router, switch ve firewall gibi LAN ekipmanlarım ile uygun şekilde mi tasarlanmıştır?

Evet. Truffle üzerindeki herhangi bir LAN arayüzü sadece tek bir internet erişim hattı ile mevcut bir LAN konfigürasyonunda sadece bir DSL modem veya kablo modem üzerindeki ethernet portu yerini alır.

 

7.Portabella BBNA kullanmak için ISP’den herhangi birşey temin etmeme gerek var mı?

Hayır. Portabella’nın 3G bonding teknolojisi ISPler için transparandır. Herhangi bir özel yazılım, donanım veya ISPlerden konfigürasyon gerektirmeyen tek başına bir üründür. 

 

8.LAN arayüzü üzerinde Portabella BBNA DHCP servisi sunar mı?

DHCP server standart olarak sağlanır fakat kapalıdır veya LAN üzerinde statik olarak yapılandırılmış cihazlar ile çakışma olmayacak şekilde belirli bir aralığı kullanarak yapılandırır.

 

9.Portabella BBNA kurulumu için mevcut network ayarlarımı tekrar konfigüre etmem gerekir mi?

Hayır. Portabella BBNA, mevcut ofis veri ağının ihtiyaçlarında değişiklik gerektirmediği için bir “pass-through” kurulumunu destekler. Firewall ayarları değiştirilmez veya pass-through mod ile IP adreslerinin tekrar tanımlanması gereklidir.  Pass-through mod internet için tek bir WAN bağlantısı olan mevcut local ofis networküne uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Pass-through modda Portabella BBNA, eski WAN modem ve eski firewall/gateway router arasındaki hatta kurulur. Portabella BBNA web tabanlı BBNA Yönetim Arayüzü ile eski WAN modemin IP adresi  ve eski firewall/gateway router IP adresi girilerek konfigüre edilir. Ayrıca WAN modemler ihtiyaç duyulan gelişmiş performans ve güvenilirlik için Portabella BBNA cihazına  takılabilir ve otomatik olarak ofisteki eski veri networküne uyum sağlayabilir.

 

10.Portabella BBNA genişbant bonding yanısıra inbound DNS load-balancing de sağlar mı?

Evet.

 

11.Portabella BBNA port yönlendirmeyi destekler mi?

Evet. Portabella BBNA’deki port yönlendirme web tabanlı arayüz üzerinden konfigüre edilebilir.

 

12.BBNA cihazı ile “Genişbant Bonding Servis” aboneliği gerekir mi?

Hayır. Bütün BBNA cihazları, aylık Genişbant Bonding Servisi gerektirmeden uplink ve plmayan http trafiği için http downlink bonding ve load balancing sağlar.  Genişbant Bonding Servisi buna rağmenuplink ve downlinkteki bütün protokoller için bonding yapabilen ek bonding kapasitesini sağlar.

 

13.Portabella aynı zamanda bir 4G bonding router midir?

Evet. Portabella, 3G bonding yazılımının yanısıra 4G bonding yazılımına da sahiptir. Portabella çok yönlü bir taşınabilir internet erişim cihazıdır.

Bülten